KONST / Litografier / Färglitografi 14577262
nr 1457 7262
Hans Ekvall
(f. 1918), Sverige
Landskap. Signerad och numrerad 238/2260. Färglitografi, bildmått: 43x54 cm, yttermått inklusive ram: 63x73 cm
Hans Ekvall, född 1918 i Nora, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 28 mars 2022
kl 19:10:32